Odstartovala NHL: Šampion z LA vysoko prohrál

BRATISLAVA. V noci odstartoval nový ročník hokejové NHL. V Los Angeles si před začátkem zápasu připomněli zisk Stanley Cupu. V zápase však domácí tým nehrál jako šampion. Se San Jose prohrál vysoko 0: 4.

Marián Gáborík odehrál první zápas po zranění. Zaznamenal dvě střely. Nebyli připraveni

“Vypadalo to, jako bychom vůbec nebyli připraveni na zápas,” říkal obránce Alec Martinez, který v minulé sezoně svým gólem v prodloužení pátého zápasu finále play off rozhodl o zisku titulu pro Kings.

“Celé léto jsme mysleli na tento zápas. Neexistuje lepší způsob, jak začít sezónu.Je to pro nás velké vítězství, “nechal se slyšet dvoubrankový Wingels

Boston v prvním zápas zvítězil nad Philadelphií 2: 1, když rozhodující gól vstřelil Chris Kelly necelé dvě minuty před koncem řádné hrací doby.

Kapitán Bostonu Zdeno Chára odehrál 21 minut, třikrát vystřelil na branku hostů a připsal si minusový bod. na konci zápasu však udělal sympatické gesto, když podarival svou hokejku mladému fanouškovi v hledišti. v Torontu rozhodla střela Plekance

v nejslavnějším kanadském derby mezi Torontem a Montrealem byl ještě v poslední minutě nerozhodný stav 3: 3. Čtyřicet vteřin před koncem si střelu Tomáše Plekance vrazil do vlastní branky obránce Stuart Percy.

“Začali jsme pomalu, nedělali jsme správné věci, s první částí duelu nikdo nebyl spokojen.Ve druhé polovině jsme se ale zlepšili, začali se více koncentrovat a dostali do zápasu. Góly, které jsme dali, padli díky naší zlepšené hře v ofenzivě, “řekl Plekanec. Los Angeles – San Jose 0: 4 (0: 1, 0: 3, 0: 0)

góly: 6. Wingels (McGinn, Demers), 24. Marleau (Burns, Vlasic), 36. Wingels (Burns), 37. Nieto (Marleau). Brankáři: Quick (41. Jones) – Niemi, střely na branku: 34:30, 18.514 diváků.

Branky: 9. Kadri (Kozun, Lupul), 20. Bozak (Percy, Phaneuf), 58. RIELLO (Komarov) – 5. Pacioretty (Parenteau, Jemelin), 25. Plekanec (Jemelin ), 49. Subban (Desharnais, Parenteau), 60. Plekanec (Galchenyuk). Brankáři: Bernier – Price, střely na branku: 27:32, 19.745 diváků.

Góly: 11. Smith (Söderberg, Bergeron), 59. Kelly (McQuaid, Söderberg) – 45. Couturier (Voráček, Read).Brankáři: Rask – Mason, střely na branku: 33:20, 17.565 diváků.

Góly: 25. Byron (Colborne), 34. Hudler (Monahan, Giordano) – 12. Burrows (Hamhuis, Tanev), 26. Kassian (Vey, Richardson), 32. Vrbata (H. Sedin , D. Sedin), 59. H. Sedin (Tanev, Richardson). Brankáři: Hiller – Miller, střely na branku: 25:33, 19.289 diváků.